Antalya Eczaneleri

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Antalya, Türkiye'nin başlıca tatil beldesi Akdeniz bölgesinde bulunur, kendisini Attaleai olarak adlandıran Bergama kralı Attalus II tarafından M.Ö. 2. yüzyılda kurulduğundan bu yana Antalya'da sürekli yerleşim devam etmektedir. Turistler için son derece çekici bir şehirdir. Pek çok yerli ve yabancı turist, tatillerinde veya emekliliklerinde vakit geçirmek için Antalya ve çevresinden mülk satın alırlar.

Özellikle Alman ve Rus vatandaşları için popüler bir bölgedir. Kış aylarında nüfusu 2,5 milyon olan Antalya'nın bu nüfusu yaz aylarında iki katına çıkar. Güneşi, kumu ve denizi ile büyüleyen Antalya'nın 2 tane devlet üniversitesi ve 3 tane de vakıf üniversitesi ile toplamda 5 üniversitesi vardır. Akdenizin bu önemli şehrinde, sağlık sektörü de son derece iyidir. Gelişmiş, modern ve kapsamlı hastaneleri ile oldukça kaliteli hizmet sağlarlar. Konu sağlığa gelmişken; Antalya'da üniversitelerin birçoğunda tıp fakültesi ve eczacılık gibi bölümler bulunmakta.

Biliyorsunuz ki; eczaneler ilaç endüstrisinde hayati önem taşımaktadır. Bilinenin aksine doktorlara ve diğer sağlık pratisyenlerine ilaç seçimi, dozajlar ve etkileşimler hakkında tavsiyelerde bulunurlar. Eczacıların sadece % 62'si eczanede bulunurlar. Diğer eczacıların kariyerleri, klinik bir ortamda (tıbbi ekibin bir parçası olarak ilaçların uygulanması), bir araştırma laboratuvarında, bir devlet kurumunda (örn. Zehir kontrolü), bir üniversitede, bir şirkette, bir nükleer eczanede (radyoaktif maddenin birleştirilmesi ve dağıtılması, nükleer tıp prosedürlerinde kullanılacak malzemeler) bulunmak gibi çeşitli kariyerlere sahiptir.

Antalya Nöbetçi Eczanelerini görmek için tıklayın.


2 yıl önce yayınlanmıştır.