Bursa Eczaneleri

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Yemyeşil bahçeleri ve parkları ile bilinen Bursa, eski adı ile Bursa Türkiye'nin kuzeybatısında bulunur. Milattan önce 3. yüzyılda bir Bithynian kralı burada bir saray inşa ettikten sonra şehir tanınmaya başlamıştır. Osmanlı topraklarına geçtiğinde ise şehir gelişmeye başlamıştır. Şu an, 3.056.120 nüfusu ile Türkiye'nin dördüncü büyük şehri olarak yerini almıştır. Ayrıca Türkiye'nin en büyük kış sporları merkezlerinden biri olan Uludağ ilçesini de bünyesinde barındırmaktadır.

Bursa'nın ipek endüstrisi uzun bir mirasa sahiptir; şehir 15. yüzyılda ipek ticaretinin merkeziydi ve 17. yüzyılda hala üretilmekte olan ipek tekstilleri ile Avrupa ve Asya'da meşhurdur. Diğer endüstriler arasında pamuk ve yünlü tekstil ürünleri, konserve yiyecekler, süt ürünleri ve makineler bulunmaktadır. 

Bursa'da 2 tanesi devlet, 1 tanesi vakıf olmak üzere 3 üniversite bulunmaktadır. Başlıca tarım ve tarıma dayalı sanâyisi ile Türkiye'nin ekonomik yönden en gelişmiş şehirlerinden beşincisi Bursa'dır. Sağlık konusunda da gelişmiş olan Bursa'da her insanın kolayca ulaşabileceği eczaneler bulunur.

Eczanelerin, sağlık konusundaki önemi yadsınamaz bir gerçektir. Eczacılar, insanların daha sağlıklı ve daha iyi yaşamasına yardımcı olurlar. Sağladıkları önemli bakım ve sağlıkla ilgili hizmetler nedeniyle sürekli olarak en çok güvenilen profesyonellerden biri olarak sıralanmaktadır. Çok çeşitli iş ortamlarında da eczacılara ihtiyaç vardır: toplum eczaneleri, hastaneler, uzun süreli bakım tesisleri, ilaç endüstrisi, bakım organizasyonları ve devlet kurumları (Savunma Bakanlığı, Departman Gaziler İşleri, Halk Sağlığı Hizmetleri). Dahası, ileri eczane eğitimi almış olanlar genellikle bu farklı alanlar arasında kolayca hareket edebilirler.

Eczacılar, ekonomik krizler, savaş, siyasi reformlar ve doğal afet dönemlerinde bile sürekli talep görmektedirler. Hayatımızın bu denli önemli bir noktasında bulunan eczacılar ve eczanelere her ihtiyaç duyduğunuzda yakınınızda bulunması büyük bir şanstır.Bursa'da ise eczaneler sabah saat 09:00'da çalışmaya başlayıp akşam üzeri 18:00'a kadar hizmet veriyor. Resmî tatil ve hafta sonu gibi zamanlarda da nöbetçi eczaneler Bursa halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Bursa Nöbetçi Eczanelerini görmek için tıklayın.


2 yıl önce yayınlanmıştır.