Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Burun estetiğine karar verirken tek yönlü düşünmemek gerekir. Burun estetiği sonrası ve öncesinde tam bir bütün olmalıdır ki başarılı bir sonuç ortaya çıksın. Burun yapısı çok hassastır. Özellikle ameliyat geçirdikten sonra burnunuzun kendisini toparlaması için belli bir süre geçirmeniz ve bu süre içerisinde kendinize doktorunuzun belirttiği ölçülerde dikkat etmeniz gerekmektedir. Estetik cerrahları genelde ameliyattan sonra hastaların ne yapmaları gerektiğini ayrıntılı bir şekilde onlara anlatır ve doktorun size yapmanızı söylediği her konu yaptırdığınız estetiğin iyiye gitmesi için önemlidir. Eğer doktorunuzun tavsiyelerine uymayıp hala zıt davranmaya niyetliyseniz burnunuzun tam anlamı ile düzeleceğini unutabilirsiniz.

Başarılı geçen bir burun estetiği sonrasında şu adımlara mutlaka dikkat etmelisiniz ki ameliyat sonrası herhangi bir aksilik yaşamayasınız.

Ameliyat sonrası en önemli husus doktorunuzun size belirttiği saatler arasında kesinlikle sıvı besinler tüketmeniz gerekmektedir. Bunun dışında burun estetiği sonrasında gözaltında oluşan morluklardan herkes şikâyet eder. Ancak doktorlar gözaltında morluk oluşmasını engellemek için buz torbası koyma tekniklerini hastalarına gösterir. Bu tekniklere uyan hastaların gözaltı morlukları yok denilecek kadar azdır. Ameliyat sonrasında mutlaka başınızın eski yattığınız seviyeden yüksek olması gerekmektedir. Bu sayede daha erken iyileşme sağlanır.

Ameliyat sonrasında eve döndükten sonra morluklarınız artabilir.

Bunun sonucunda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Çünkü bu morluklar iyileşme sürecinizin daha hızlı ilerlediğini göstermektedir. Ayrıca en önemli problem diş fırçalamaktır. Ameliyattan sonra hemen diş fırçalamanıza izin verilmez. Çünkü diş fırçalarken burnunuza zarar verebilirsiniz. Ancak 2.gün yumuşak bir diş fırçası ile dişlerinizin hafif hafif fırçalanmasına izin verilir. Fakat diş fırçalama esnasında büyük özen göstermelisiniz. Gözlük takan insanların burun estetiği olduktan sonra 16 hafta boyunca gözlük takmaması gerekmektedir. Çünkü gözlükler burun yapısının bozulmasına neden olabilmektedir. Bu açıdan kullanılmaması büyük önem taşır. Ancak lenslerin ameliyattan 3 – 4 gün sonra takılmasına izin verilir.


1 yıl önce yayınlanmıştır.