Doğal Maskeler

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Her bireyin kişisel bakımına önem vermesi kendisine değer göstermesi demektir. Erkek veya kadın fark etmeden her birey kendine önem ve değer vermelidir. Bizde sizleri değerli gördüğümüz için bugün cildinize bakım yapabileceğiniz bir kaç doğal yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Karbon ve yoğurt maskesi

Hepimizin bildiği gibi yoğurdun vücudumuza yararları saymakla bitmez. Bunlardan en önemli yaralardan biriside yüzümüze verdiği doğallıktır. Yoğurt, yüzümüzdeki noktaları sıkılaştırarak, güzel bir görünüme sahip olmamızı sağlar. Daha çok cilt lekelerinde ki tedavilerde kullanılmaktadır. Denize gittiğimizde güneş lekelerine maruz kalabiliriz. Buna en güzel yöntem olarak yoğurt ve karbondan oluşan doğal bir maske önerilmektedir. En çok dert ettiğimiz siyah noktalar, sivilceler ve kahverengi lekelerde de bu maskemiz oldukça işe yaramaktadır.

Bal ve süt maskesi

Bal ve süt ikilisini çocuklarımıza gece yatmadan içiririz. Bal ve sütün faydaları da vücudumuz için pek fazladır. Cildimiz içinde faydaları oldukça zengindir. Biz insanların deri solunumu yaptığını biliyoruz. Derimizi de solunum açısından nemli tutmamız gerekmektedir. Süt ve bal maskesi cildimizi nemli tutmamızı sağlayarak deri solunumuna yardımcı olur. Kullandığımız süt cildimizi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir hale getirir. Maskemiz in için deki bal, sivilceleri ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Bu maskemiz yüz temizleyici olarakta kullanılabilir.

Salatalık maskesi

Salatalık maskemizi eskilerden beri biliriz. Peki salatalığın bu gizli özelliği nedir? Neden günümüzde de çok kullanılmaktadır? Gelin hep birlikte bakalım.

Salatalık, cilt aydınlatıcı özelliğe sahip bir besindir. Yüzü aydınlatarak daha iyi bir görünüme sahip olmamızı sağlamaktadır. Bu maskemiz in içine yulaf ezmesi ve yoğurt konulduğu zaman daha çok etki gösterecektir. Yulaf ezmesi, kaşıntı ve akne gibi sorunlara iyi gelmektedir. Sonucunda ortaya gerçekten çok güçlü bir maske ortaya çıkmaktadır.

Keten tohumu maskesi

Keten tohumu da maske olarak kullanılmaktadır. Maske kullanımında bilinen en çok özelliği çil tedavisidir. Çil lekeleri dışında da diğer lekelere de çözüm olmaktadır. Omega-3 ve yağ asitlerini bolca bulundurduğu için vücudumuzdaki iyileşme hızını arttırır.

Havuç maskesi

Yemeklerimizin ve salatamızın lezzeti havuç. Maske olarak kullanılması da yemeklerimiz deki kadar bizlere sağlık açısından olumlu yönler katmaktadır. Yüzümüzdeki sivilce izlerine ve çukurluklara iyi geldiği bilinmektedir. Ten rengi ize de katkılarını unutmamak gerekir. Havucu sütle beraber kullandığımız da oluşan bu maskemiz, oldukça sağlıklı bileşenlerden oluşmaktadır.

Limon kabuğu maskesi

Limon, bizler için çok değerli bir besindir. İçerisinde bolca C vitamini bulundurduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu maskemiz ciltteki tüm lekelere karşı tedavi niteliği taşımaktadır. Ayrıca cildimizin ten rengin deki olumsuzlukları da tedavi edebilmektedir. Haftada bir kez cildinize uygulayabilirsiniz. Bu önerdiğimiz maske çeşitlerimiz gayet doğal ve bize faydası oldukça dokunan yapıya sahip maskelerdir.

Sizde doğal maskeleri kullanarak faydalarını görebilirsiniz.


1 yıl önce yayınlanmıştır.