Gripseniz İlaç Kullanmayın!

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Kış ayının en çok tanıştırdığı hastalıklardan biri olan grip mevsimi başladı bile. Grip olan herkesin ilk önce ilaçlara sarılması, aslında en yanlış işlemlerden biri olarak önümüze çıkıyor. Vücut her rahatsızlığında ilaçlar ile tedavi etmek çoğu zaman gerçekçi ve doğru olan yöntem değildir. Peki, olası bir grip sırasında neler yapmak gerekir ve ne gibi ürünler tüketilmelidir.

Eğer sizde ilaç kullanmayı sevmiyor ve gribe karşı kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız yönleneceğiniz birçok yol vardır. Bunların başında kesinlikle sağlıklı beslenme geliyor. Grip olmadan öncede sağlıklı beslenmeniz ve yediklerinizi içtiklerinizin düzgün tüketilmesi sonucunda grip riskleri daha az olmaktadır.

Grip olacağınızı anladığınız anda ya da olduğunuz anda, beslenmenize dikkate ediniz. Olabildiğince c vitamini zengin gıdaları tüketmeye özen gösterin. En çok c vitamini sanılanın aksine yeşil sivri biberde bulunur. Yemeklerinizin yanında bol bol tüketmeye ve salatalarınızda olabildiğince sık kullanmaya çalışın.

Meyveler arasında da en çok C vitamini içeren çeşitleri kuşkusuz herkesin bildiği portakal, mandalina ve kivi çeşitleridir. Her öğünde düzenli olarak tüketmeniz sizi daha sağlam bir bağışıklık sistemlerine kavuşturacak ve olası bir grip durumunda ilaçsız bir şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Özellikle kahvaltılarda ve akşamları bolca ıhlamur kaynatarak içip hem gribe karşı koymanızı hem de ıhlamurun rahatlatıcı etkisi ile daha sakin olmanızı sağlayacaktır.

Bünyenizi çok fazla yormadan yani enerjinizi çok fazla sarf etmeden dinlenmeye de mutlaka özen gösterin. Sizlerde grip olma gibi durumlarında önemlerinizi önceden alın ve yataklarda yatma derdinden kurtulun. İlaç ise en son tercihlerinizden biri olmalıdır.

Ağır ve çok rahatsız edici durumlarda ise mutlaka bir uzmana danışılmalı ve onun vermiş olduğu ilaçlar alınarak tedaviye devam edilmelidir. Herkesin kullandığı ve öneri olarak söylenen ilaçları asla kendi bünyenizde denemeyin. Her işin bir uzmanı olduğu gibi doktorunuza danışarak hastalıklar konusunda doğru bir görüş alabilirsiniz.


1 yıl önce yayınlanmıştır.