İstanbul Eczaneleri

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

İstanbul, 15,52 milyon nüfusu ile ülkemizin en büyük şehridir. Köklü tarihi ve modern yaşamı ile Türkiye'nin gözdesi olan bu marmara şehrinin 25'i Avrupa yakasında; 14'ü ise Anadolu yakasında bulunmak üzere toplamda 39 ilçesi vardır. 3 görkemli imparatorluğun başkenti, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarına ev sahipliği yapan İstanbul, Milattan önce 7. yüzyılda kurulmuştur. İki kıtayı birbirine bağlayan Doğu ve Batı'nın büyülü bileşimi İstanbul, eski ve modern kentin yanı sıra İslam ve Akdeniz kültürlerinin birleşimi olarak düşünülebilir. Ayrıca geçmişten bu yana biriktirdiği zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistler için bir uğrak noktasıdır. Özellikle Boğaziçi, İstanbul Boğazı kalplerinizi neşelendirecek.

İstanbul, Türkiye'nin en büyük ve en popüler şehri olmasının yanı sıra, Türkiye'nin en büyük kültür ve finans merkezidir. İstanbul, Asya ile Avrupa'yı kültürel ve coğrafi açıdan bağlayan köprü olarak kabul ediliyor. İstanbul'un başlıca geçim kaynakları sanayi, turizm, tarım, ticaret ve hayvancılıktır. Şehir ilk kez millattan önce 7.yüzyılda Megaralılar devleti zamanında Byzantion” şehri olarak kurulmuş. Toplam yüz ölçümü 5.343 km² metrekare olan İstanbul'da 9 tanesi devlet, 40 tanesi özel olmak üzere toplamda 49 tane üniversitesi ile bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmakta. Bu üniversitelerin birçoğunda tıp fakültesi ve eczacılık gibi bölümler bulunmakta. Bilinen büyük ve kapsamlı hastaneleri ile tüm Türkiye'deki hastalarına çare olmaktadır.

Sağlık demişken İstanbul'da bir eczane başına 2 bin 673 kişi düşmektedir. Bu eczaneler sabah saat 09:00'da çalışmaya başlayıp akşam üzeri 18:00'a kadar hizmet vermeye devam ediyor. Resmi tatil ve haftasonu gibi zamanlarda da nöbetçi eczaneler İstanbul halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Eczacılar, doktorlar ve diğer sağlık uzmanları tarafından reçete edilen ilaçları satarlar ve daha sonra hastalarına nasıl doğru kullanılacağını açıklarlar. Reçeteli veya reçetesiz ürünler hakkında soruları yanıtlar, hastaların hastalıklarını nasıl yöneteceği konusunda yardımcı olurlar. Nöbetçi eczaneye ihtiyacınız olduğunda ise sitemizi güvenle kullanabilirsiniz. Yaşadığınız ili ve ilçeyi seçerek kendinize en yakın bulunan nöbetçi eczaneyi görebilirsiniz.

İstanbul Nöbetçi Eczanelerini görmek için tıklayın.


2 yıl önce yayınlanmıştır.