Saç Dökülmesi

Blog içerisinde yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. İlaç veya ürün tavsiyesi değildir. Yaşadığınız hastalıklarla ilgili doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç veya ürün kullanmayınız!

Saç dökülme sorunu bay bayan herkeste bulunan ortak sorunlar arasında yer almaktadır. Birçoğumuz saçlarımıza nasıl bakım yapacağımızı bilemez iken birçoğumuz ise bunu çok güzel bir şekilde idare edebiliyoruz. Peki, ama saçlarımıza nasıl daha iyi bakabilir ve bakımlarını nasıl gerçekleştirebiliriz? İşte bu en çok sorulan soruya bugün sizlere güzel ve işe yarar bilgiler vererek cevaplayacağız.

Saç dökülme sorunu yaşayan bir kişi iseniz ilk olarak güzel bir şampuan kullanmanız gerekmektedir. Şampuanınız eğer kaliteli değil ise saç dökülmeniz durmayacağı gibi duruma bağlı olarak daha da fazla dökülmeye başlayabilir. Saç dökülmesi için şampuan önerimiz ise sarımsaklı şampuan olacaktır. Kokusuz ve kesinlikle saçları yıpratmayan bir şampuan olan sarımsalı şampuan sayesinde daha sağlıklı ve dökülmeyen saçlara kavuşabilirsiniz.

Özellikle sarımsaklı şampuan dememizin sebebi etkisi kanıtlanmış ve birçok kişi tarafından kabul görmüş olmasıdır. Sarımsaklı şampuana alternatif olarak birkaç öneri almak isterseniz de sizlere şunları önerebiliriz. Çamterebentinli şampuan, ısırgan özlü şampuan ve argan şampuanı… Bu 3 şampuanda tıpkı sarımsak şampuanı gibi saçlarınızı besleyecek ve dökülmesini engelleyecektir.

Sarımsaklı şampuan ve türevlerinin ne gibi faydaları vardır?

- Saç dökülmesini %90 oranında azaltır.
- İçerisinde barındırdığı B vitaminleri ve yağ karışımları ile eğer saç hücreleri canlı ise yeniden saç çıkartır.
- Kepeklenme sorununa iyi gelir.
- Kırılma, cansızlık ve matlılık gibi sorunlar var ise uzun vade de fayda eder.
- İnce telli saçları uzun vadede kalınlaştırarak daha az dökülmesini sağlar ve sağlamlaştırır.

Bu kadar çok fazla yararı olan bir şampuanı kullanmak ve her ay zaten verdiğimiz şampuan parasını bitkisel bir ürüne vermek daha yararlı olmaz mı? Cevabınız evet ise sizlerde en kısa sürede bir aktara gidebilir ve bitkisel bir şampuan alabilirsiniz.


2 yıl önce yayınlanmıştır.